Samsung’dan Transparan Telefon ve Üç Defa Katlanabilen Tablet

Teknoloji devlerinin mevcut aygıtları geliştirme yarışı her geçen gün hızlanarak devam ediyor. Geleceğe istikamet verecek teknolojilerin hayatımıza entegre edilmesi noktasında en süratli adım atan üreticilerden biri de elbet ki Samsung.

Bilhassa katlanabilir telefonlar konusunda piyasayı adeta domine eden Samsung, bu pazardaki pozisyonunu elden bırakmamaya kararlı görünüyor. Birkaç yıl evvel şaşkınlıkla takip ettiğimiz ve çok da imkan vermediğimiz katlanabilir telefonlar şu anda hayatımızın bir modülü haline geldi. Sırada ise gerçekleştirilmeyi bekleyen yeni teknolojiler duruyor.

Üç kere katlanabilen, faal kullanılan bir tablet:

Cozyplanes isimli bir Twitter hesabından yapılan açıklamaya nazaran Samsung, 2021’de bizi şaşırtmaya devam edecek. Tezlere nazaran bunu yaparken elindeki en büyük kozlardan biri de üç sefer katlanabilen bir tablet olacak. Büyük boyutları sebebiyle günlük hayatta kullanımı akıllı telefonlara nazaran daha sıkıntı olan tabletler üç kere katlanabilen bir forma kavuşursa, bu muhtemelen gelecekte tabletlerin kullanım alanlarını ve oranlarını da değiştirecektir.

Üç sefer katlanabilen bir aygıt dizaynını birinci olarak OPPO gündeme getirmişti ve bu biçimdeki bir telefon konseptini paylaşmıştı. Samsung’un bunu tabletlere uyarlayarak farklı bir çizgiye çekmesi de epey makul bir atak olarak görülüyor.

Şeffaf ekranlı telefonlar 2021’de gündemi meşgul edebilir:

Şeffaf ekrana sahip telefonlar, son birkaç yıldır periyot devir gündeme geliyor lakin şimdi rastgele bir üreticiden bu noktada somut bir açıklama ya da adım gelmedi. TOLED teknolojisi ile yakın vakitte hayata geçirileceği düşünülen şeffaf ekranlarla ilgili birinci adım da Samsung’dan gelecek üzere görünüyor.

Yeniden Cozyplanes hesabından gelen bilgiye nazaran Samsung, 2021’de şeffaf ekranlı bir telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Olağan ki daha evvel eşine rastlamadığımız ve hakkında çok da bilgi sahibi olmadığımız için şeffaf ekranlı telefonların hangi noktada yarar sağlayacağı da bilinmiyor.